Про нас

IMG_9676

На фото Миколи Степанка: річка Дністер.

Нижньодністровський національний природний парк — природоохоронна територія, національний природний парк в Україні в пониззі р. Дністер. Розташований у межах Білгород-Дністровського, Біляївського та Овідіопольського районів Одеської області. Парк засновано 13.11.2008 року Указом Президента України №1033. Нижньодністровський національний природний парк входить в 10-ку найкращих національних природних парків України.

Площа: 21311,1 га в тому числі 3700 га земель, які надаються у постійне користування, і 17611,1 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів на яких здійснюється традиційна господарська діяльність з дотриманням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

Підпорядкування: Міністерство екології та природних ресурсів України.

Рекреаційна привабливість, сприятливі природно-кліматичні умови пониззя Дністра, наявність унікальних природних ландшафтів та біологічного різноманіття були основою створення на його території національного природного парку.

Нижньодністровський національний природний парк, який розташований в межах водно-болотних угідь міжнародного значення «Північна частина Дністровського лиману» та «Межиріччя Дністра-Турунчука», виконує важливу роль щодо збереження біологічного різноманіття і відтворення природних ресурсів, тим самим реалізуючи політику України у сфері міжнародних домовленостей.

Тут створено відповідні умови для формування дбайливого до природи світогляду, відпочинку та оздоровлення населення.

Як і всі інші національні парки, згідно з законом України про ПЗФ (1992), має поділ території на функціональні зони. В межах кожної з цих зон на території Парку встановлюється диференційований режим щодо охорони, відтворення та використання його природних ресурсів. Виділяють чотири зони Парку:

  • заповідна зона,
  • зона регульованої рекреації,
  • зона стаціонарної рекреації,
  • господарська зона.

 

Карто-схема зонування території Нижньодністровського НПП:

map