Про плановий облік птахів

  • -

Про плановий облік птахів

Добре це чи погано, але навколишній світ досить часто відхиляється від календарних меж. Пані Природа примхлива! Саме тому, кожен рік ми, ніби вперше в житті, милуємося молодими зеленими пагонами і радіємо пернатим, що повертаються з теплих країв. І саме тому, зустріч з птахами завжди така хвилююча і непередбачувана.

Попри те, що День зустрічі птахів офіційно відзначають 1 квітня, для працівників природно-заповідного фонду це свято розтягується на декілька місяців. І ми, мов діти, щороку зустрічаємо птахів щиро посміхаючись. Адже вони відіграють надзвичайно важливу роль у природі та житті людини.

Обліки птахів дають можливість вивчати їх поведінку, відслідковувати зміни чисельності та оновлювати інформацію стосовно видового складу дельти Дністра. Співробітники Нижньодністровського НПП постійно спостерігають за птахами і занотовують усю важливу інформацію до щоденників.

Для прикладу, подаємо вам інформацію за 2 квітня поточного року.
Під час чергового обстеження території від Карагольської затоки до витоку Глибокого Турунчука співробітники науково-дослідного відділу провели плановий облік птахів.

Ось яку інформацію ми отримали:
♦Чапля велика біла – 30 особин
♦Пелікан рожевий – 80 особин
♦Пелікан кучерявий – 1 особина
♦Чирянка велика – 15 особин
♦Орлан-білохвіст – 1 особина
♦Баклан малий – 30 особин
♦Лебідь-шипун – 70 особин
♦Коловодник звичайний – 15 особин
♦Пірникоза сірощока – 30 особин
♦Лунь болотний – 3 особини

Чому це так важливо? На основі отриманої інформації дуже часто переглядається зонування парку або вводяться, скажімо, обмеження на пересування туристів, змінюється природоохоронний статус окремих видів і таке інше.

Облік птахів