Про природоохоронні заходи служби держохорони ПЗФ у лютому 2020 року

  • -

Про природоохоронні заходи служби держохорони ПЗФ у лютому 2020 року

На початку весни ми вже традиційно розповідаємо про результати природоохоронних рейдів, проведених у попередньому місяці службою державної охорони ПЗФ Нижньодністровського НПП. Отже, у лютому тільки в Овідіопольському районі на території Парку відбулися чотири заходи з виявлення та вилучення заборонених знарядь лову.

11 лютого в районі Кілярійської протоки на відстані 10 м від берега працівниками відділу держохорони ПЗФ вилучено незаконні знаряддя лову – сіткі ліскові. На момент вилучення виявлено такі водні біоресурси: сазан – 74 шт., окунь – 12 шт. та карась – 17 шт., загальна вага яких склала 111 кг 100 г.

15 лютого сіткі ліскові було вилучено у Карагвольській затоці, з такими водними біоресурсами: сазан – 24 шт., карась – 33 шт. (загальна вага – 46 кг 50 г).

27 лютого в господарській зоні Парку в районі с. Миколаївка (на відстані 2 км від берегової лінії вглиб Дністровського лиману) виявлено заборонені знаряддя лову – ятері рибні, водні біоресурси в яких на момент виявлення та вилучення були відсутні.

29 лютого знову таки було вилучено ліскові сітки у Карагвольській затоці, а саме у районі с. Надлиманське на відстані 100 м від островної частини. На момент вилучення знарядь лову виявлено сазан – 27 шт. загальною вагою 41 кг 700 г.

У всіх випадках вилучені знаряддя лову були необірковані, власників майна встановити не вдалось, складено відповідні адмінматеріали.

Водні біоресурси (як завжди, згідно ст.63 ч.6 Закону України “Про тваринний світ”) були випущені у живому стані у природне середовище – 125 сазанів, 50 карасів та 12 окунів загальною вагою 198 кг 850 г.

Здійснивши розрахунок згідно Постанови Кабміну від 24.07.13 №541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», додатку 7, відзначимо, що в результаті проведення вказаних природоохороних заходів попереджено завдання шкоди державі на суму 78442 грн.

СДО ПЗФ