Про співпрацю з навчальними закладами

  • -

Про співпрацю з навчальними закладами

Одним із напрямків екологоосвітньої діяльності національного парку має бути постійна співпраця зі школярами, вчителями, студентами, залучення їх до природоохоронної справи, надання методичної допомоги при написанні наукових робіт тощо.

У Нижньодністровського НПП найбільше таких контактів відбувається з Маяківським НВК. Нещодавно там було проведено обласний семінар вчителів природничої кафедри, в якому педагоги представили різноманітні види роботи, у тому числі, з обдарованими дітьми.

Урок-квест з фізики у 7 класі провела вчителька Корчинська О.Г., і це був, як завжди, вищий пілотаж педагогіки. У працівників відділу екоосвіти парку з Олександрою Григорівною розпочинається спільний природоохоронний проект, присвяченій воді та водним проблемам планети і нашого краю. Впевнені, що буде цікаво та корисно для дітей і дорослих!

Вчителька біології Подчинок В.І. продемонструвала роботи своїх талановитих вихованців, учасників та переможців багатьох конкурсів, юного комп’ютерного генія Лейко Даніеля та праонуки українського поета В. Гетьмана, Тетяни Головченко, яка сама теж пише чудові вірші про Дністер. Також Валентина Іванівна з своїми вихованцями досліджують дуже важливу для національного парку і всього Нижнього Дністра тему впливу об’єктів гідроенергетики на екосистеми та на життя людей.

1Куль Варвара Олексіївна, вчителька географії, нагадала присутнім про плідну роботу «Дністровського клуба» – молодіжного об’єднання, яке допомагало національному парку висаджувати дерева та прибирати сміття на берегах.
Таке постійне залучення місцевих школярів до природоохоронної справи, наукових досліджень, участі у екологічних заходах обумовлене високим рівнем педагогів, наявністю у селі трьох наукових установ (Нижньодністровський НПП, Гідроекологічний польовий центр ОДЕКУ, Астрономічна обсерваторія ОДУ ім. І.І.Мечникова) та й самою унікальною природою Нижнього Дністра.

А 19 жовтня на геолого-географічному факультеті проходила чергова конференція МАН, на якій учениця 10 кл.Маяківського НВК Маргарита Прусська успішно представила дослідження ряду екологічних проблем нашого краю . Робота проводилася під керівництвом Куль В.А. та за підтримки відділу екоосвіти Нижньодністровського НПП. Проблема загибелі тварин на трасі Одеса-Рені, яка перетинає їх природні споконвічні шляхи від річки до лиману – один із найважливіших напрямків дослідження учениці. Оскільки дівчинка ще й добре малює, то вона створила серію ескізів для дорожніх знаків , які було б доцільно встановити на трасі для запобігання систематичної загибелі багатьох видів тварин, у тому числі й червонокнижних.

2

Не обов’язково, що ці діти, які приймають активну участь у наукових та соціально-екологічних справах стануть в майбутньому вченими-екологами, біологами та ін. Головне, що вони мають вирости порядними людьми, для яких важливо піклуватися про братів наших менших, про річки і ліси та відчувати відповідальність за цей світ!