Про тихоходів

  • -

Про тихоходів

Новорічні свята – це справжній марафон. І мова йде не про приємні вечори у колі близьких і друзів, а про нескінченні приготування страв, прибирання, походи до крамниць… Без перебільшень, такі клопоти є випробуванням для усіх членів сім’ї. І якщо вам здається, що ви виснажені, то саме час прочитати про ще одного нашого рекордсмена з рубрики «Хіт-парад дикої природи» і надихнутися його витривалістю. Ми вирішили розповісти вам про найвитриваліших істот на планеті – Тихоходів.

Тихоходи

Ці мікроскопічні тварини цілком можуть стати “останніми героями” планети. Адже вони живуть всюди: від морських глибин до гірських вершин. За несприятливих умов впадають в анабіоз і практично повністю висихають. Яких тільки експериментів над ними не проводили, намагаючись з’ясувати на що вони здатні! У стані анабіозу переносять неймовірні навантаження: витримують охолодження до – 271 ° С, живуть у вакуумі і навіть у відкритому космосі протягом 10 днів (між іншим, без жодного скафандра).

Тихоходи привернули найбільшу увагу дослідників саме через витривалість. Ладзаро Спалланцані, спостерігаючи як пожвавлюються тихоходи після річного анабіозу, описав це явище як «воскресіння з мертвих». Через несприятливі умови у них запускається процес ангідробіозу (висушування), у такому стані вони перебувають роками, а у слушний час оживають. При висиханні вони втягують у тіло кінцівки, зменшуються в об’ємі і приймають форму барильця. Поверхня покривається восковою оболонкою, яка перешкоджає випаровуванню. При анабіозі їх метаболізм падає до 0,01%, а вміст води здатний зменшитись до 1% від нормального стану.