Підпал на правому березі р. Турунчук у заповідній зоні

  • -

Підпал на правому березі р. Турунчук у заповідній зоні

Напередодні Вербної неділі, коли розпускаються верби, а птахи сідають на гнізда, людські істоти продовжують руйнувати наше довкілля…

У суботу 11 квітня, приблизно о 15-й годині, в адміністрацію Нижньодністровського НПП поступила інформація, що на території почалася пожежа. Підпал стався на правому березі р. Турунчук, у заповідній зоні парку.
Працівники установи сповістили про подію прикордонників та службу ДСНС. До пошуку зловмисників було залучено представників МВС Біляївського р-ну.

Якщо у попередніх випадках, коли відбувалися пожежі у заплавах, майже неможливо було, як загасити вогонь, так і знайти підпалювачів, то тепер реальні свідки початку пожежі були готові поділитися тим, що бачили.
Зі слів свідків, група людей під час відпочинку на березі розпалила мангал, а сильний вітер підхопив полум’я і стався підпал очерету. Побачивши, що вогонь захоплює більшу площу очеретяних заростів, відпочивальники злякалися відповідальності і втікли на своєму човні.

Те, що відбувалося потім, надовго запам’ятають люди, що теж знаходилися у цей час на берегах Турунчука – чорні стовпи диму, тріскотіння палаючого очерету, птахи, що розліталися у різні сторони, вогонь, що змусив відпочивальників залишити намети та пригати у воду…

Завдяки злагодженим діям працівників Нижньдністровського НПП, прикордонників, ДСНС-ників, поліції та небайдужих громадян можливі зловмисники були затримані та допитані.

Червона заграва у небі над Дністром-Турунчуком палала до самої ночі, бо відомо, що такі пожежі розвиваються дуже швидко в умовах поривчастого вітру і гасити їх без спецтехніки майже неможливо.

Сподіваємось, що птахи та інші звірі встигли залишити охоплену полум’ям територію, то все одно нанесено велику шкоду довкіллю – через загибель корисної мікрофлори, здоров’ю населення – через густий та їдкий дим.
Особи, які здійснили навмисний чи ненавмисний підпал, мають бути покарані!