Підписання Меморандуму про співробітництво у сфері організації екологічного туризму

  • -

Підписання Меморандуму про співробітництво у сфері організації екологічного туризму

1 липня відбулося обговорення і підписання Меморандуму про співробітництво у сфері організації екологічного туризму, туристської діяльності і створення умов для регульованої рекреації між Нижньодністровським національним природним парком та Біляївською міською радою.

Важливий крок у вигляді підписання цього документу здійснили директор ННПП Кротов Сергій Анатолійович та голова Біляївської ОТГ Бухтіяров Михайло Петрович.

1

2 3

У залі Будинку культури зібралися люди, зацікавлені темою відносин природоохоронної установи і місцевої громади, землі яких межують, або використовуються спільно. Серед присутніх були підприємці, депутати, старожили та пересічні громадяни, які хотіли почути, як у подальшому будуть відбуватися традиційні види діяльності та відпочинку на річці.

Завжди болісним було питання про вартість відвідування території Парку – місцевим здавалося образливим, що вони мають сплачувати гроші за деякі види природокористування, а такий спосіб «любові до природи» як мисливство взагалі заборонено. Парк намагався пояснити, що це загально прийнята практика природоохоронних установ, коли для покращення умов рекреаційної та природоохоронної роботи знімається невелика оплата.

Після обговорення і підписання Меморандуму відносини мають врегулюватися. По домовленості, для біляївців з документами відвідування куточків природи (крім тих, де організовано стаціонарні стоянки підприємців) на човнах, чи пішки буде безкоштовним. Перевізники, які надають туристичні послуги, мають укласти з адміністрацією Парку договір та користуватися системою перепусток. Відвідування одного туриста за день складає 30 гривень.
Останнім часом у Парк і ОТГ намітилися і працюють спільні екоосвітянські проекти, а підписання Меморандуму мають закріпити добрі відносини між установами та громадянами.

Усі дії повинні відбуватися на користь природі та добрим людям.

Фото від представників Біляївської ОТГ.