Після паводку…

  • -

Після паводку…

Літній паводок, спричинений потужними опадами у верхів’ях річки і випущений на волю із полону Дністровської ГЕС, приніс людям руйнування обійсть, загибель врожаїв, а природі – насичення довгоочікуваною вологою та відновлення активної життєдіяльності.

Обсяги скидів з Дністровської ГЕС істотно зменшилися,з 1500-2000 до 400-300 куб. м/сек , а рівень води знижується потихеньку. По посту Маяки фіксували максимальний рівень 168 см, а сьогодні він становить 140 см. Висока вода не полишає дельту Дністра, береги, острови ще затоплені.

На полях за Біляївкою та на берегах Турунчука відбулося кілька зустрічей людей з косулями. Тварини повтікали, а везунчикам вдалося зробити фото.

Для кого зараз настали комфортні умови – так це для птахів! Вздовж траси Одеса-Рені на вологих заплавних луках заповідного урочища «Дністровські плавні» та Нижньодністровського НПП майже постійно знаходяться представники пташиного царства. Можна побачити кілька десятків великих білих чапель, малих чепур, куликів і знакових для Парку коровайок, або блискучих ібісів. Зграйка з півсотні цих тендітних пташок шоколадно-багрового кольору насолоджується нормальними для них умовами життя – багато води – багато їжі. Але так буде не завжди, на жаль.