Святкуємо Всесвітній день води (World Water Day)!

  • -

Святкуємо Всесвітній день води (World Water Day)!

За один день свята не досягнеш підвищення рівня обізнаності населення про значення води. Води для людей, рослин, тварин, для продовження життя на планеті! Але вже 1992 року, з матеріалів Конференції з довкілля у Ріо-де-Жанейро, на широкий загал винесено інформацію про швидке зменшення запасів питної води.

Тому кожного року 22 березня у світі привертають увагу до «водної» теми, але кожного дня треба пам’ятати про те, що без води у людства немає майбутнього.
«Вода та зміни клімату – прискорення дій» – під таким гаслом проходить Всесвітній день води у 2020 році. Це особливо актуально для нашої країни, в якій по причині аномально сухої зими спостерігається дуже низька водність більшості річок.

Маловоддя – це величезне випробування для екосистем Нижньодністровського національного природного парку! Кожної весни дельта Дністра не отримує достатньої кількості води по причині загарбницької діяльності гідровузла у Чернівецькій області, але цього року ситуація ще більше ускладнюється . Тому Всесвітній День води для Нижньодністровського НПП є не просто чергова дата екологічного календаря, яку треба провести і поставити позначку про виконання. Без води не буде і нашого парку!
Сюди може більше не повернутися один із найбільш чутливих до стану ВБУ видів птахів, символ Нижньодністровського НПП – червонокнижний блискучий ібіс, або коровайка.

Русєв І.Т. Зграя коровайок над заплавними луками

Про причині карантину не були проведені заплановані до Дня води заходи. Та будемо сподіватися, що життя повернеться у нормальне русло. Треба пам’ятати про небезпеку безводдя. Ми, дорослі – батьки, представники влади та природоохоронних організацій – забов’язані захистити наших дітей, нашу воду і нашу планету.