Сезон екотиші – з 1 квітня по 15 червня – почався з пожеж…

  • -

Сезон екотиші – з 1 квітня по 15 червня – почався з пожеж…

У відповідності до ст.39 Закону України «Про тваринний світ» у період з 1 квітня по 15 червня заборонено проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Сезон тиші 1 квітня у дельті Дністра почався не з зустрічі птахів і весняних фенологічних спостережень, а з жорстокої та злої пожежі.
Займання відбулося ще вночі, у районі 43-45 км траси Одеса – Рені. Вранці полум’я вже стіною рухалося на південь, у напрямку до човнової станції, що на правому берегу річки, навпроти с. Маяки. Біля 13.00. горіло у кількох осередках, вздовж Старого Турунчука та вздовж траси. Працівники Нижньодністровського НПП повідомили ДСНС і власними силами намагалися загасити вогонь. Але ні їм, ні приїхавшим пожежним це не вдалося. Вигоріли великі площі.

Зовсім поряд з палаючими заплавами, на зеленому майданчику біля маяківського моста нас зустрів лелека.

Серед людської біготні, невпинного руху вантажівок, чорних згарищ, які залишилися від заростів очерету, цей птах усім своїм виглядом намагався нагадати, що у природу прийшов сезон тиші.

Але тупих двоногих істот, які із власних інтересів систематично підпалюють куточки природи по всій країні, об’явами та попередженнями не зупинити.
Тільки спільні дії працівників ПЗФ з представниками поліції, ДСНС та волонтерами можуть зупинити цю біду.