Спільний захід з посадки дерев (разом з Winner, ВГО «Народна Рада України» та «Асоціація рибалок України»)

  • -

Спільний захід з посадки дерев (разом з Winner, ВГО «Народна Рада України» та «Асоціація рибалок України»)

Висадка дерев і догляд за ними – це наш спосіб допомоги планеті, зокрема – нашому пониззю Дністра. Адже внаслідок глобальних кліматичних змін, порушеного гідрологічного режиму, щорічних широкомасштабних пожеж, поступового старіння та відмирання лісового покриття, відбуваються значні зміни природних екосистем дельти Дністра. Все це негативно впливає на підтримання екологічної рівноваги: так, наприклад, внаслідок значної втрати деревної рослинності у межах берегових смуг відбуваються активні ерозійні процеси, втрачаються місця мешкання багатьох видів тварин, що призводить до збіднення видового різноманіття. І ці негативні наслідки можуть бути частково зменшені висадкою аборигенних видів дерев.

9 квітня 2021 року працівники Нижньодністровського національного природного парку та місцеві представники ВГО «Народна Рада України» та ВГО «Асоціація рибалок України», за підтримки компанії Winner, провели спільний захід з озеленення територій Парку.

Загалом було висаджено близько 1000 саджанців 19-ти видів. Усі вони є аборигенними та притаманними для кожної ділянки посадки. За надані дерева висловлюємо щиру подяку @WinnerGroupUkraine і сподіваємося на плідну співпрацю у майбутньому!

Висадка дерев на екостежці

Близько 4 годин активної колективної праці – і додаткові насадження з’явилися на декількох ділянках Нижньодністровського НПП.

Висадка дерев на екостежці

Висадка дерев на екостежці

Висадка дерев на екостежці

Береги Глибокого Турунчука, береги р. Дністер за Маяківським мостом, екологічна стежка «Шепіт заплав» (від дамби між очисними ставками до підніжжя Карагольського схилу) – саме тут зовсім скоро забуяють молоді верби (біла та попеляста), тополі (біла та чорна), три види кленів, липи, в’язи, ясени, калини.

Крім того, за підтримки представників зазначених громадських організацій «Народна Рада України» та «Асоціація рибалок України», спільно з відділом державної охорони ПЗФ Парку на берегах р. Глибокий Турунчук було здійснено не тільки посадку дерев, але й комплексний природоохоронний захід.

Спільні заходи з ГО

Спільні заходи з ГО

У процесі висадки дерев було виявлено багато побутового сміття, яке залишили після себе відвідувачі та рибалки-аматори. Для його ліквідації знадобилося 25 мішків! І це попри те, що працівники Парку постійно проводять роз’яснювальні бесіди з відвідувачами. Цей захід не став винятком. Цього разу посадові особи ВДО ПЗФ Парку разом з представниками громадських організацій також провели з відпочиваючими та рибалками профілактичні бесіди на природоохоронну та протипожежну тематику, нагадали про важливість дотримання режиму сезону тиші, розповіли про норми вилову риби та про правила поведінки на територіях природно-заповідного фонду.

Спільні заходи з ГО

Учасником екоініціативи з озеленення нашої планети може стати кожен, долучайтеся і ви!

Висадка дерев на екостежці