Фотоконкурс «Вікі любить Землю»

  • -

Фотоконкурс «Вікі любить Землю»

Категорії : Оголошення

З 1 по 30 червня триває українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи.

Вікі любить Землю

Фотографів, як професійних, так і аматорів, запрошують до участі та нагадують, що на переможців чекають цінні призи та можливість представити Україну на міжнародному етапі змагання.

Маєте світлини із зображенням природних пам’яток нашої країни і зокрема Нижньодністровського національного природного парку? Долучайтеся!
#ВЛЗ2021

ЩО ЦЕ ЗА КОНКУРС?
«Вікі любить Землю» – це частина міжнародного конкурсу «Wiki Loves Earth»; у 2021 році в ньому беруть участь понад 30 країн.

В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду (ПЗФ). Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин. Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії.

Фото, завантажені у рамках конкурсу, призначені зокрема для ілюстрування Вікіпедії — найбільшої онлайн-енциклопедії у світі. Проєкт також привертає увагу до стану збереження природоохоронних територій та біорізноманіття

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ?
Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни ПЗФ.

УМОВИ ТА ІСТОРІЯ КОНКУРСУ: http://wle.org.ua

ДЕТАЛЬНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОНКУРСУ: http://wikilovesearth.org.ua/rules

СПИСКИ ПАМ’ЯТОК ТА ІНСТРУКЦІЇ ІЗ ЗАВАНТАЖЕННЯ ФОТО: http://commons.wle.org.ua

ЯКІ Є НОМІНАЦІЇ?
Основними номінаціями конкурсу є «кількісна» та «якісна». У першій будуть відзначені учасники, що сфотографують найбільше пам’яток (перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не висвітлені у Вікісховищі або висвітлені недостатньо; оцінка залежить від рівня представленості світлини).
У межах другої номінації журі обере найкраще фото кожного з 27 регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих фото національного змагання загалом. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях — пейзажні фото і макрофото тварин, рослин і грибів.

На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, як-от для відеозаписів та аерофото, з окремими призами.

Інфографіка «Вікі любить Землю»