“Цей ліс живий…” (про дністровський заплавний ліс)

  • -

“Цей ліс живий…” (про дністровський заплавний ліс)

Відвідувачі Нижньодністровського НПП часто вибирають маршрут «Дністровська Амазонія», на якому пропливають по звивистій протоці, оточеній лісовими хащами з обох берегів.
 
Дністровський заплавний ліс має багатоярусну структуру і тягнеться полосами вздовж русла Дністра і Турунчука. Видовий склад деревних рослин тут небагатий, бо не всяке дерево витримає тривале підтоплення під час повеней.
Основними породами, які дарують затінок і прихисток багатьом тваринам є верба біла, тополя біла, тополя чорна, ясени, в’язи, дуб черешчатий. 
 
У заплавному лісі
 
А зарості ожини, хмелю, дикого винограду, які обвивають дерева і дивовижно переплітаються як у джунглях , створюють враження, що у цьому дрімучому лісі ховаються мавки і лісовики.
 
У заплавному лісі
 
На жаль, багато є підгнивших і зламаних дерев, пошкоджених грибковими захворюваннями та шкідниками. І в самих густих хащах можна зустріти пластикове сміття! Його приносять весняні паводкові води і воно чіпляється за корні та кущі.
 
Кожне підмите водою чи зламане дерево стає домівкою для інших рослин, дрібних тварин, грибів. Бо в природі усе має своє місце і відіграє свою роль.
 
У заплавному лісі
 
У заплавному лісі
 
У заплавному лісі
 
Зовсім поряд живе своїм життям місто Біляївка, шумить траса Одеса-Рені,
гуркочуть десятки човнових двигунів, а у лісі тихо, затишно і дружньо…
І приходять на згадку рядки Ліни Костенко:
 
«Цей ліс живий. У нього добрі очі.
Шумлять вітри у нього в голові.
Старезні пні, кошлаті поторочі,
Літопис тиші пишуть у траві».