Чергове засідання Басейнової ради р. Дністер (м. Івано-Франківськ)

  • -

Чергове засідання Басейнової ради р. Дністер (м. Івано-Франківськ)

У м. Івано-Франківськ проходило чергове засідання басейнової ради р. Дністер. Місто, як завжди, було привітним, організація заходу – на високому професійному рівні! Учасники засідання розглянули важливі питання щодо виконання плану управління річковим басейном на 2019 рік. Прозвучав дуже цікавий доклад від експерта ГЕФ Олексія Ярошевича про результати аналізу антропогенного впливу, результати скринінгу поверхневих вод та про розробку програми моніторингу і створення реєстру зон ,що охороняються. Важливо, що на Дністрі вже визначено 35 об’єктів Смарагдової мережі (один з них – Нижньодністровський НПП) і для кожної природо-охоронної території буде розроблятися власний план управління.

Консультант ОБСЄ Ірина Ніколаєва розповіла про результати інвентаризації хвостосховищ в басейні Дністра. Ситуація дуже складна і небезпечна! 32 об’єкти, які утримують 160 млн.т технічних відходів, працюючі нафтові та хімічні підприємства, отруєні колодязі та маленькі річки, ненадійні дамби, які ледь-ледь відділяють нас від біди – можливого прориву хімічного коктейлю до Дністра! Все це потребує термінового прийняття рішень!

Басейнова рада Дністра у новому форматі була створена як результат впровадження норм Водної Рамкової Директиви , до її складу увійшли представники органів влади та бізнесу, науковці та, неурядові організації з 7 областей басейну. В одеській делегації 4 представника Біляївського району і якщо б вони всі приймали участь у внесенні пропозицій до ради, то було би більше можливостей для вирішення проблем нижньої ділянки Дністра – маловоддя, пожеж, забудови берегів браконьєрства та ін. Нам необхідно бути більш активними та згуртованими!

Засідання басейнової ради Дністра – це нові дослідження, конструктивні рішення, зустрічі з колегами та однодумцями, обмін знаннями, досвідом, та великі сподівання, що всі разом ми зможемо врятувати нашу річку і наше майбутнє!