Шедеври природи поряд

  • -

Шедеври природи поряд

Якщо ваша душа і розум потребують чогось прекрасного, ви йдете до концертних залів, музеїв, старовинних будівель і там долучаєтесь до шедеврів, наповнюєтесь захватом від довершеності витворів мистецтва.

А якщо яскраве літо на дворі, і прекрасного душа жадає, а поряд річка, ліс, заплави, то вирушайте на пошуки шедеврів природи! Вони поряд. Тут, на Дністрі. Тільки зумійте їх побачити.

Лебеді на екостежці Шепіт заплав

Як у віршах Волта Вітмена «Листя трави»:
Я вірю, що травинка не менша за сяяння зір,
І мурашка, і піщинка, і яйце волового очка досконалі так само,
І зелена жабка-райка — шедевр, над яким немає нічого,
І ожина достойна бути окрасою небесних віталень…

Квакша (райка)

Райка, або квакша звичайна (Hyla arborea) – це європейський вид, що населяє західну і північну частини Піренейського півострова, більшу частину Європи (окрім півдня Франції, Італії, Великобританії і Скандинавії). В Україні вид поширений у південних і західних областях.
Забарвлення дуже часто змінюється буквально на очах. Тут все залежить від кольору субстрату і фізіологічного стану. Так колір змінюється від світло-зеленого до темно-сірого чи бурого. Вирізняється з-поміж інших видів темною смужкою зі світлою облямівкою.
Найчастіше квакші оселяються в лісових зонах ( у лісостеповій і степовій зонах їх значно менше).
Вид охороняється в багатьох країнах. Наприклад, у Швеції досить успішно працює програла з відновлення і збільшення популяції. Але, найцікавіше те, що ряд видів, які охороняються в країнах ЄС, на території Нижньодністровського парку є фоновими. Тобто їхня чисельність стабільна і досить висока. Квакша звичайна – один з таких видів. Це не може не тішити, оскільки наша територія може слугувати цінним резерватом для рідкісних в інших частинах ареалу представників герпетофауни.

Вербозілля

Вербозілля лучне (Lysimachia nummylaria) -багаторічна рослина з родини первоцвітних. Родова назва від імені Лізімаха, полководця часів О. Македонського, а видова назва – від слова nummus (лат) монета, медаль, на що дуже схоже листя. Росте на дністровських берегах. Рослина багата на дублячі речовини, сапоніни, аскорбінову кислоту.