Ще трохи про ВБУ нашого краю

  • -

Ще трохи про ВБУ нашого краю

ВБУ Нижньодністровський НПП

Водно-болотними угіддями вважаються природні комплекси боліт, заплавних лук і лісів, а також плавні та мілководні водойми чи їх ділянки глибиною до 6 метрів. Крім прісних територій, сюди відносять також солонкуваті та солоні, наприклад, морські акваторії, глибина яких під час відпливу також не перевищує 6 метрів.

Поки що в Україні Рамсарською конвенцією офіційно визнано 50 угідь. Серед них 8 в межах Одеської області: «Озеро Картал», «Озеро Кугурлуй», «Північна частина Дністровського лиману», «Межиріччя Дністра і Турунчука», «Озеро Сасик», «Тилігульський лиман», «Килійське гирло», «Система озер Шагани-Алібей-Бурнас». 

На території Нижньодністровського національного природного парку розташовані ВБУ «Північна частина Дністровського лиману» і «Межиріччя Дністра і Турунчука», саме тому День водно-болотних угідь вважається одним з основних свят нашого Парку.

Усі ми з повагою і любов’ю ставимося до річок, морів і океанів, а про болота, якщо і згадуємо, то з острахом і відразою. Але болота стали домівкою не лише для казкових чудовиськ – це дім для унікальних мікроорганізмів, що виконують надзвичайно значимі процеси перетворення органічних речовин, середовище існування багатьох видів птахів, місце для нересту риб тощо.
Важливо знати і те, що болота підтримують водний баланс і очищують воду. Саме цей потужний природний фільтр робить воду річок питною!

Водно болотні-угіддя утримують близько 30% вуглецю, який поглинається суходолом, що пом’якшує вплив зміни клімату. Тільки уявіть, 1 га болотних угідь у 10 разів ефективніше поглинає вуглекислий газ з атмосфери, ніж лісовий масив тієї самої площі!

Усе це лише мала частина з тієї користі, яку несуть в собі болота. Не дивно, що екологи з різних країн з гордістю розповідають про свої ВБУ і намагаються захистити ці унікальні екосистеми.

Щоб привернути увагу до проблеми збереження водно-болотних угідь та збільшити рівень обізнаності серед населення Нижньодністровський НПП кожен рік влаштовує різноманітні акції, навчальні семінари, квести для школярів і багато інших заходів. Цей рік, незважаючи на карантинні обмеження, не став виключенням, просто формат наших зустрічей змінився. Долучайтеся до наших онлайн-заходів і дізнайтеся про величезну цінність місцевості у якій ми живемо! Детальну інформацію можна знайти на сайті або на сторінках Нижньодніствовського НПП у соціальних мережах.