Як провести неділю з користю? Висадка дерев на острові Гонтаренка

  • -

Як провести неділю з користю? Висадка дерев на острові Гонтаренка

Як провести неділю з користю?
Є безліч варіантів! Але уявіть, що ви в неділю прокинулись раненько, проїхали автобусом з Одеси до с. Маяки на базу Гідроекологічного польового центру, там зустрілися з друзями і всі разом завантажили саджанці та інвентар на кораблик і поплили по Дністру на пошуки пригод! Саме так розпочали свій вихідний день студенти ОДЕКУ та ОНМУ і їх викладачі , співробітники кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ Гриб О.М., Гращенкова Т.В., Яров Я.С., Гриб К.О., доцент ОНМУ Даус М.Є. 

Висаджування дерев спільно з працівниками Нижньодністровського НПП на острові Гонтаренка, навесні та восени стало їх гарною традицією. Цього разу було висаджено кілька десятків дерев традиційним способом, вздовж берега Дністра, і створено нову фігурну посадку тритичинкових верб у вигляді альтанки. Це був новий цікавий досвід для молоді. Подібні композиції з дерев уже висаджені школярами на берегах Дністровського лиману за ідеєю та підтримкою бізнесмена Сергія Джамаля і виглядають привабливо та оригінально . Який буде результат даної посадки – побачимо навесні, але сподіваємось, що вербички приймуться , розростуться і утворять зелений об’єкт, доречний на екологічній стежці «Острів Гонтаренка».

Учасники природоохоронної акції ще збирали сміття, якого традиційно було дуже багато. 50 мішків пластикового та скляного непотребу студенти доправили до причалу, звідки їх було вивезено на звалище машиною комунгоспу Маяківської громади. Все ж таки складно зрозуміти, чому дорослі люди, рибалки-любителі, не розуміють елементарних правил і, скориставшись по повній природним ресурсом, невдячно залишають після себе купи сміття…
Та у такий яскравий, теплий жовтневий день нікому не хотілось думати про погане!

Коли дерева та альтанка були посаджені, сміття прибране та вивезене – молодь з викладачами ще проїхали по Олександрівському єрику, а потім повернулися на базу на чаювання. Ось так активно, позитивно, корисно для природи провели останні вихідні жовтня студенти ОДЕКУ та ОНМУ на території Нижньодністровського національного природного парку.
Хай ростуть дерева! А ці молоді люди колись привезуть сюди своїх дітей і зможуть посидіти з ними у благодатному затінку і з гордістю сказати – «Це ми їх посадили!»

1