Європейський день парків та підготовка нового маршруту

  • -

Європейський день парків та підготовка нового маршруту

Європейський день парків святкують 24 травня по всій Європі вже 20 років! Саме у цей день травня 1909 року, у Швеції було створено перші Національні парки з метою збереження природних територій. Пролетіло криваве ХХ-е століття, мчить технологічне ХХІ-е, а в Європі вже нараховують майже триста заповідників та національних парків. І серед них перлини Північного Причорномор’я – території ПЗФ Одеської області – два національних парка, Нижньодністровський і «Тузлівські лимани» та Дунайський біосферний заповідник.

У цей день працівники нашого Нижньодністровського займалися підготовкою до нового туристичного сезону. Відділи екоосвіти та рекреації пройшли по маршруту новоствореної екостежки «Шепіт заплав», яка розташована у господарській зоні парку, на очисних спорудах біля Карагольської затоки. Маршрут має невелику зручну протяжність до 3 км, 5 тематичних зупинок і можливість під’їзду транспорту до початку і кінця стежки. Спроектовано інформаційні стенди, які будуть розміщені на зупинках і мають розповісти , попередити та зацікавити відвідувачів. Створено текст екскурсії, в якій будуть розповіді про таємне життя заплав, про пристрасті у пташиних сім’ях, історію стародавніх поселень та про Дністрову колиску – Карагольську затоку.

Оскільки стан очисних споруд плачевний, то в деяких місцях відчувається запах сірководню, але це не буває постійно. Усі можливі неприємні відчуття перекриває захоплення від різноманітності пташиного світу, який має зацікавити навіть бувалих бьодвотчерів. А для школярів буде цікаво і корисно познайомитися з куточком природи, який знаходиться під складним антропогенним впливом, але не втрачає своєї привабливості. Створення нового маршруту – це добрий подарунок від нашого Нижньодністровського НПП у Європейський день парків!

Трохи фото з маршруту «Шепіт заплав»:

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank