14 березня – День боротьби проти гребель

  • -

14 березня – День боротьби проти гребель

14 березня у світі відмічають День боротьби проти гребель, який оголошено за ініціативою громадської організації з США «Міжнародна мережа річок». Цей день започатковано з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель та проведення просвітницької роботи щодо впливу гребель на річкові екосистеми. «За річки, воду і життя» – девіз цього дня.

Збудований у 80-х роках минулого століття у Чернівецькій області Дністровський гідровузол приніс, разом з електроенергією, непоправну шкоду екосистемам всього Дністра, на територіях України і республіки Молдови.
Страшною загрозою для річки і людей стала Програма розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року, якою передбачалося будівництво каскаду 6-ти дністровських гідроелектростанцій з водосховищами, що поставило б під загрозу забезпечення питною водою мешканців Одеської області і Молдови.

Два рамсарських водно-болотних угіддя – «Межиріччя Дністра і Турунчука» та «Північна частина Дністровського лиману», які входять у Нижньодністровський національний природний парк, за умови здійснення проекту , припинили б своє існування. Завдяки активному спротиву громадянського суспільства цей небезпечний проект заморожено!
Тому для населення Одещини, для Нижньодністровського НПП – це не чергова дата екологічного календаря! Це наша особиста боротьба за воду та життя! Особливо в умовах глобальних кліматичних змін! 

1

2

У зв’язку з карантином заплановані заходи перенесені на невизначений час. Але важливо, що місцеві люди знають про небезпеку безводдя, деградації екосистем, які є результатом зарегульованності річки. Вони мають захищати своє право на воду і життя!

На фото – акції минулого року до Дня боротьби проти гребель за участю учнів та вчителів Маяківського НВК.

1

2

3