14 березня – Міжнародний день боротьби проти гребель

  • -

14 березня – Міжнародний день боротьби проти гребель

14 березня

У Всесвітній День дій проти гребель діти населених пунктів на нижньому Дністрі, у центрі Нижньодністровського НПП, завжди свідомо приймають участь у заходах до цієї дати. 

Їм відомо, що 14 березня люди всього світу об’єднують зусилля в боротьбі проти гребель за ініціативою громадської організації з США «Міжнародна мережа річок». «За річки, воду і життя» – девіз цього дня.

За річки, воду і життя

Знає молодь і про збудований у 80-х роках минулого століття у Чернівецькій області Дністровський гідровузол, який приніс разом з електроенергією непоправну шкоду екосистемам всього Дністра, на територіях України і республіки Молдови.

Відомо молоді також про ту страшну загрозу для річки і людей – можливе будівництво каскаду 6-ти дністровських гідроелектростанцій з водосховищами, яке поставило б під загрозу забезпечення питною водою мешканців Одеської області і Молдови.

Два рамсарських водно-болотних угіддя – «Межиріччя Дністра і Турунчука» та «Північна частина Дністровського лиману», які входять у Нижньодністровський національний природний парк, за умови здійснення проекту, припинили б своє існування. Завдяки активному спротиву громадянського суспільства цей небезпечний проект заморожено!

Усі ці важливі теми обговорювалися напередодні Всесвітнього дня дій проти гребель з учнями Біляївських ЗСО І-ІІІ ст. №1 та №3 та членами команди «Екос».

1

Важливо, що ці діти знають про небезпеку безводдя, деградації екосистем, які стають результатом діяльності об’єктів гідроенергетики і розповідають про це своїм батькам. А батьки, в свою чергу, просто забов’язані захистито право своїх дітей на воду і життя!

2

3