2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

  • -

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

«Конвенція про водно-болотні угіддя» була підписана у місті Рамсар (Іран) у 1971 р. з метою захистити природні угрупування, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів.

І кожного року, 2 лютого, у багатьох країнах святкують цю подію. Тема 2020 року – «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття».

Водно-болотні угіддя, або ветланди (wetland – вологе, мокре місце з англ.), являються найбільш продуктивними екосистемами світу, від яких залежить існування багатьох видів рослин і тварин.

В Україні 39 водно-болотних екосистем (заг. площа 786 321 га) відносяться до Рамсарських угідь.
А в Одеській області зареєстровано 8 ветландів – озеро Сасик, система Тузлівських лиманів, Кілійське гирло р. Дунай, Тилігульський лиман і два об’єкта на нижньому Дністрі – межиріччя Дністер-Турунчук і північний берег Дністровського лиману.

На усіх можливих майданчиках необхідно наголошувати про величезну важливість водно-болотних угідь для збереження біорізноманіття Землі і для підтримки природної рівноваги всього нашого світу. Дуже важливо висвітлювати тему продуктування ветландами екосистемних послуг, таких як захист берегів від ерозії, зв’язування вуглецю, очищення вод, виробництво продуктів харчування та інше. 

І коли комусь, недалекоглядному, прийде думка про чергову «венецію» у заплавах, на противагу цьому має бути у населення сформоване розуміння, що водно-болотні угіддя цінні самі по собі і захищають людей від багатьох бід.

Перед вами інфографика про Рамсарські угіддя, які входять і до Нижньодністровського національного природного парку – “Межиріччя Дністер-Турунчук” і “Північний берег Дністровського лиману”.

WWD_2020_НижньодністровськийНПП