22 травня – Міжнародний День біорізноманіття

  • -

22 травня – Міжнародний День біорізноманіття

Міжнародний День біорізноманіття, який відзначають сьогодні, 22 травня, – це чудова можливість ще раз привернути увагу суспільства до життєво важливої теми збереження біоти та нагода здійснити корисні для природи діяння.

Секретаріат Конвенції визначив цьогорічною темою святкування гасло «Наші рішення – в природі».

Пам’ятаємо, що біорізноманіття – це різноманітність живих організмів з усіх джерел, включаючи наземні, морські та інші водні екосистеми і екологічні комплекси, частиною яких вони є. Знаємо, що природа є основою життя на Землі, фундаментом гармонійного існування та сталого розвитку суспільства. Але чи завжди притримуємося законів і правил Природи?

Мудрі вожді індіанців, дивлячись на дикунське поводження «перетворювачів світу» давно винесли вердикт сучасній цивілізації – «Коли буде зрубане останнє дерево, коли буде отруєна остання річка, коли буде впіймана остання риба, – лише тоді ви зрозумієте, що гроші неможливо їсти».

Та хіба людство слухає мудрих порад? Дерева рубають у містах і селах, винищують цілі масиви карпатського лісу, випалюють заплави разом з гніздами птахів, забудовують береги водойм і виводять в них каналізацію,заради продажу електроенергії не дають річкам паводку, вбиваючи їх крок-за-кроком.

І все ж таки маємо надію,що один з головних методів збереження біорізноманіття – створення природоохоронних територій може зменшити шкідливий антропогений вплив на біологічні об’єкти та посприяти збереженню цілісності екологічних систем.

На стан біорізноманіття у Нижньодністровському НПП впливає багато чинників. На жаль, площі заплавних лісів зменшуються, і тому висадка дерев вздовж берегів – це давня весняно-осіння традиція – дуже важлива.

Ми розповідали, як у листопад 2019 р. цю справу нам допомагали виконати 8-класники (тепер 9-класники) Олександрівської ЗОШ Чорноморської міської ради і гурток «Людина і довкілля»(Медуха Ольга). Тоді висадили майже 70 кленів, ясенів, тополь на березі Старого Турунчука, на екостежці «Острів Гонтаренка». Планували, що навесні разом з школярами підтримаємо ці насадження, але карантин змінив плани.

Працівники Маяківського ПОНДВ Кудлай О.П., Городецький Л.Є., провідний фахівець з рекреації Ковбасюк О.І. та начальник відділу екоосвіти Тернова Ю.В. присвятили цей день підтримці молодих насаджень, обкошуванню та обкопуванню. Живими виявили 27 дерев і це непоганий результат.

Радість від святкування Дня біорізноманіття з працівниками Парку розділили три сотні рожевих пеліканів, що планерували над заплавами, сірі, білі чаплі та кваки, які піднялися зі своїх колоній і з цікавістю проводжали наш човен.

Хай ростуть дерева, літають птахи, плавають риби… Усі рішення людських проблем – у природі!