3 липня – Всесвітній день без поліетиленових пакетів

  • -

3 липня – Всесвітній день без поліетиленових пакетів

Завтра, 3 липня, відзначатимуть Всесвітній день без поліетиленових пакетів. Давайте разом (лише на добу) відмовимося від поліетилену і цим допоможемо природі!

День без пакетів

Прототип сучасної полегшеної господарської сумки — це винахід шведського інженера Стена Густава Туліна. Хоча патентні заявки на виробництво пластикових сумок можна знайти починаючи із 1950-х років, саме Тулін розробив метод формування простих суцільних пакетів для компанії Celloplast в Норрчепінгу (Швеція). Завдяки інженеру ми маємо легкий та міцний пакет, що робить наше життя значно зручнішим. Компанія Celloplast запатентувала виріб у 1965 році.

Але чому такий корисний винахід становить загрозу не лише для довкілля, а й для кожного з нас? Як не банально, все через безвідповідальне ставлення людей. Справа в тому, що пластик виробляється з невідновлюваних ресурсів, таких як нафтопродукти, видобуток яких шкодить довкіллю. Вони дуже повільно розкладаються і перебувають у природному середовищі сотні років.
Тварини часто поїдають поліетилен разом із залишками їжі або ж заплутуються в ньому та гинуть. Тонкі пластикові пакети є потенційно небезпечними і для людей: щорічно фіксують випадки асфіксії у дітей (через недбалість батьків найчастіше помирають діти до року, для яких пакет стає смертельно небезпечною іграшкою).
Таким чином велике благо для промисловості стало справжньою загрозою для природи і людей.

Звичайно, ми з вами не живемо в бездоганному суспільстві, але деякі кроки, хоч і малесенькі, на шляху до чистого довкілля може зробити кожен із нас!

🌱Беріть пакети у супермаркет з собою та економте! Цікаво, що за приблизними підрахунками пересічний українець витрачає на пакети щонайменше 300 грн на рік.
🌱Обирайте товари, що запаковані у тару, придатну для переробки! Зараз існує дуже багато акцій, де за використані пляшечки ви отримуєте різноманітні бонуси та кешбек.
🌱Використовуйте тканинні багаторазові сумки! Цей аксесуар може бути не лише корисним, але й дуже стильним.
🌱Пориньте у філософію сортування! Сортувати сміття набагато простіше, ніж ви думаєте.