35 років тому стався вибух на Чорнобильській АЕС…

  • -

35 років тому стався вибух на Чорнобильській АЕС…

«35 років тому стався вибух на Чорнобильській АЕС. 35 років тому сталася трагедія, яка вважається однією з найбільших техногенних, екологічних і гуманітарних катастроф людства.
Ми досі не можемо стверджувати, що “пережили” її.
Нам досі достеменно невідомо, скільки часу знадобиться, щоб на цих землях відродилося максимально повноцінне життя людей та природи.
Ми досі не можемо до кінця усвідомити повний масштаб та всі наслідки цієї катастрофи. Але ми точно знаємо, що людство не має іншого варіанту, аніж засвоїти цей урок назавжди», — такі слова на своїй сторінці у Facebook сьогодні опублікував президент Володимир Зеленський.

Чорнобиль-35

Дійсно, важко уявити масштаби катастрофи на Чорнобильській АЕС, але ми не можемо змінити минуле. Нам залишається лише жити з надією на краще майбутнє. І така надія є!

26 квітня 2016 року у межах зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник — базис для надзвичайно важливого унікального природного експерименту не тільки в нашій країні, але й у всьому світі.

Вже через кілька років після аварії на ЧАЕС дослідники відмічали поступове відтворення тваринного і рослинного світу: сприятливими умовами для цього стали евакуація населення й припинення тут господарської діяльності. Вчені зафіксували зростання чисельності типових та появу рідкісних видів флори та фауни. Прогноз на майбутнє був сприятливий – очікувалось повільне перетворення антропогенних ландшафтів у наближені до природних комплекси Полісся.

Через 15-20 років після аварії на ЧАЕС стало зрозуміло: природа набагато потужніша навіть за такий страшний антропогенний фактор як Чорнобильська катастрофа. Територія в кілька сотень тисяч гектарів сама по собі стала заповідною: там знайшли притулок і комфортні умови для розмноження сотні видів не тільки типових, а й рідкісних червонокнижних тварин.

(Інформація з сайту Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника).