5 грудня – Всесвітній день ґрунту

  • -

5 грудня – Всесвітній день ґрунту

День ґрунтів 1

5 грудня у світі відзначають Всесвітній день ґрунту, який справедливо називають одним із головних багатств держав та усієї планети. Відзначення Всесвітнього дня ґрунту має за мету підвищення обізнаності людей про важливість ґрунтів у нашому житті. Цікаво, що дату святкування вибрали таку тому, що саме 5 грудня 1883 р. відомий у світі ґрунтознавець В.В. Докучаєв захистив докторську дисертацію про чорноземи.
А одним із ініціаторів відзначення Всесвітнього дня ґрунтів був король Таїланду.

Ґрунт – це поверхнева плівка товщиною тільки у півтора-два метри за радіуса земної кулі 6000 кілометрів! Проте, як зазначав В.В. Докучаєв, «ґрунт – це четверте царство природи».

В Україні земля (ґрунт) визначена як основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави. Проте, стан ґрунтів свідчить про необхідність удосконалення державної системи охорони ґрунтів.

Охорона ґрунтів – це найгостріша глобальна проблема, з якою безпосередньо пов’язане відтворення біорізноманіття та забезпечення продуктами харчування населення планети. Охорона і раціональне використання ґрунтів – єдиний процес; це система заходів, спрямованих на захист, поліпшення і науково-обгрунтоване використання земельних ресурсів. Охорона ґрунтів необхідна для збереження та підвищення їх репродуктивної функції та для підтримки стійкості біосфери.

День ґрунтів 3