Ephemeroptera у Нижньодністровському НПП

  • -

Ephemeroptera у Нижньодністровському НПП

Уявіть, ви відпочиваєте на бережку з вудкою, чи здійснюєте подорож по маршруту Нижньодністровського НПП «Царство птахів», щоб помилуватися зграями пеліканів… Зненацька вас обліплює золотава хмара чогось дрібного, летючого, хвостатого. Що це, чи хто це?

Не хвилюйтесь, тут нема небезпеки! Ви зустрілись з ефемерним явищем, вильотом одноденки, яке в наших широтах відбувається щорічно, але триває 1-2-3 дні.
Дуже красномовна латинська назва комахи – Ephemeroptera – від грецьких слів «ephemeron» – швидкоплинний і «ptera» – крило. Личинки живуть у вологих грунтах берегів річок і озер і одного теплого літнього вечора, після кількох перетворень, відбувається масовий виліт дорослих особин у фазі імаго.

Протягом майже одного дня можна спостерігати головний етап життєвого циклу цих комах – вони звільняються від личинки, спарюються у польоті, самці відмирають одразу, а самки – після відкладення яєць.
Явище вражає, бо схоже на якусь сонячну завірюху! Для рибалок виліт одноденки означає, що найближчих 2-3 дні риба буде дуже ситою і не спокуситься наживкою.

На фото, що зробив мешканець с. Маяки Василий Перехожих 9 червня 2021 р. на Дністровському лимані, видно, як на шляху вильоту комах випадково опинилися люди.

Одноденки на Дністрі

І вони точно запам’ятають цей день!